Cześć,

mam na imię Ula!

Jestem trenerką dobrostanu myślowo-cielesnego. Wspomagam świadomą pracę z ciałem i umysłem poprzez ruch, medytację i praktyki wspomagające uspokojenie. Pomagam odzyskać wewnętrzny spokój i zwiększyć uważność w życiu codziennym na siebie i otaczający świat.

Prowadzę Instytut Witalnej Energii, który specjalizuje się w umożliwianiu kobietom poprawienia relacji ze sobą i ze swoim ciałem. W atmosferze otwartości, akceptacji i wsparcia pomagam polubić i nawet pokochać swoje ciało.

Socjalizacja uczy nas wcześnie by odcinać się od ciała. Tam jest wszystko co trudne i nieprzyjemne. Wartościowe jest to co daje umysł i intelekt.

Przez wiele, wiele lat sądziłam, że to właśnie mój intelekt jest moim największym atutem. Lecz gdy poszłam na terapię, szybko zauważyłam ile nawykowo trzymam napięcia w ciele, i to pewnie od najmłodszych lat. Postanowiłam wtedy, że chcę być bardziej uważna na swoje ciało, sprawdzać co z nim, nie odcinać się lecz zaprzyjaźnić się — bo tak naprawdę,

ciało to ja!

Praktykuję sprawdzanie co się dzieje w moim ciele regularnie od wielu lat. Poszłam na kurs terapii tańcem i ruchem, zaczęłam regularnie spotykać się ze swoim ciałem na macie, obserwować jak je traktuję, co o nim myślę i zadawać sobie pytanie:

Co to oznacza kochać swoje ciało?

Cały czas odkrywam kolejne odpowiedzi. Nauczyłam się kiedy stosuję przemoc wobec swojego ciała wprowadzając zbyt rygorystyczne diety lub oczekując by wyglądało lub zachowywało się w jakiś sposób, np. przyjęło jakąś pozycję jogi, lub kiedy sama siebie sabotuję w dążeniu do zdrowia i swoich celów. Teraz staram się działać z pozycji miłości do swojego ciała.

Tego właśnie uczę na moich zajęciach, warsztatach i kursach.

Z wykształcenia jestem plastykiem i arteterapeutą. Zakończyłam studia na The School of the Art Institute of Chicago. Jestem nauczycielką jogi i medytacji (dyplom od organizacji International Sivananda Yoga Vedanta Centre (ISYVC); RYS 200). Jestem pasjonatką aromaterapii.

Ula Humienik

W czym mogę Ci pomóc?

Obszary, w których mogę Cię wesprzeć to:

Umysł

Umysł

Pomagam opanować umysł. Pokazuję jak uporządkować swoje myśli, tak by nie targały Tobą emocje.

Umysł

Stres

Wspomagam Cię w zredukowaniu stresu.

Umysł

Ciało

Wspieram Cię w zaprzyjaźnieniu się ze swoim ciałem, wzmocnieniu go i zniwelowaniu bólu.