SILNA & SPRAWNA – MODUŁ PIERWSZY: KURS PODSTAWOWY

Moja droga do dbania o ciało z miłością i szacunkiem była długa i wyboista. Mam takie dni gdy wolałabym siedzieć na kanapie oglądając przewidywalne romanse na Netflixie zajadając się czekoladą i marząc o tym by czekolada miała magiczne właściwości redukcji tłuszczu.

Może masz tak samo?

Jednak chcę dbać o swoje ciało i zależy mi na tym by być jak najbardziej sprawna do swoich ostatnich dni. Wiem, że to nie zrobi się samo.

Kurs silna i sprawna

Przez większość mojego dorosłego życia moja aktywność fizyczna głównie ograniczała się do jogi, którą uprawiam od dawna i jestem jej nauczycielem. Joga jest świetnym narzędziem dla sprawności i elastyczności, ale w pewnym momencie poczułam, że czegoś jednak brakuje.

Długo szukałam chodząc na różne zajęcia i kursy aż pewnego dnia kilka lat temu poszłam na zajęcia kalisteniki i pomimo braku siły i sprawności to była miłość od pierwszych zajęć. Szukałam też czegoś co nie zwiększa ryzyka kontuzji i mogę uprawiać do „jesieni życia”. Do tego idealnie nadaje się kalistenika, czyli ćwiczenia oporowe z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Tak powstało moje autorskie rozwiązanie: SILNA & SPRAWNA, która łączy jogę i kalistenikę na jednych zajęciach. Uelastyczniamy i rozciągamy jednocześnie wzmacniając mięśnie i zwiększając zakres ruchu i świadomość różnych partii ciała.

Na czym polega kurs SILNA & SPRAWNA?

Cel kursu to nauczenie się prawidłowych wzorców ruchowych, zwiększenie świadomości ciała, większa mobilność, poprawa elastyczność i zwiększona siła mięśni. Dodatkowo pozwala kompleksowo zadbać o ciało i zredukować bolesności.

Kurs to:

  • kompleksowy program aktywności fizycznej na cały tydzień. Idealny czas trwania programu to minimum 12 tygodni.

SILNA & SPRAWNA – MODUŁ PIERWSZY

to kurs podstawowy, który jest odpowiedni nawet dla osób początkujących. Zaczynamy od fundamentów na których będziemy budować.

Każde zajęcia składają się z następujących elementów:

  • Powitanie słońca i rozgrzewka
  • Ćwiczenia wzmacniające przeplatane rozciąganiem
  • Ćwiczenia mające na celu podnieść tętno i usprawnić metabolizm
  • Rozciąganie i schłodzenie
  • Relaksacja końcowa

Kurs SILNA & SPRAWNA to

4 dni ćwiczeń, każdy skupiający się na innej części ciała lub umiejętności i 1 dniu jogi delikatnej

Dzień 1

skupiamy się na górnej części ciała i umiejętności PUSH

Dzień 2

skupiamy się na wzmacnianiu nóg i pośladków

Dzień 3

skupiamy się na barkach i plecach i umiejętności PULL

Dzień 4

to dzień aktywnego wypoczynku – wykonujemy jogę delikatną

Dzień 5

skupiamy się na umiejętnościach wymagających siłę i sprawność całego ciała

Dodatkowe

~6-minutowe nagranie ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha, które możesz wykonywać 1-3 razy tygodniowo.

Jesteś gotowa zacząć?

Zapisz się na listę zainteresowanych kursem

Na ten moment kurs jeszcze nie jest dostępny. Trwają przygotowania. Zapisz się na listę zainteresowanych by uzyskać specjalną cenę, tylko dla osób zapisanych na listę. W ten sposób pierwsza się dowiesz, gdy ruszy sprzedaż kursu.