Ciało

JOGA

Sanskryckie słowo YOGA tłumaczy się jako ‘scalenie’ bądź ‘jedność’. Staram się o tym ciągle pamiętać i uczyć na swoich kursach i warsztatach. Planuję zajęcia jogi holistycznie, czyli z myślą o ciele jak również umyśle, dlatego moje zajęcia nazywam JOGĄ HOLISTYCZNĄ.

Dbamy o ciało

Podczas jogi holistycznej dbamy o różne części ciała aby wprowadzić równowagę i harmonię — i fizyczną jak i hormonalną. Nasz kręgosłup rusza się na różne sposoby, w różne kierunki. Dbamy o narządy chodu od stóp i kostek przez kolana do miednicy. Rozluźniamy, wzmacniamy, rozciągamy.

Dbamy o umysł

Nie zapominam również o tym co mniej widzialne — nasz umysł. Poprzez techniki oddechowe jak i świadomy oddech przeponowy uczymy się jak radzić sobie z stresem i silnymi emocjami. Czas na macie to nie tylko dbanie o nasze ciało ale również przygotowanie do czegokolwiek co stanie na naszej życiowej drodze.

Równowaga i hormony

Co jakiś czas mam zapytania o jogę hormonalną. Z nazwy nie prowadzę takich zajęć lecz joga holistyczna ma na celu wprowadzić równowagę również w tej sferze. Przez dobór odpowiednich pozycji i tempa, zajęcia zaplanowane są tak by zadbać o zdrowe funkcjonowanie tarczycy jak i całego układu hormonalnego. Czasami wspomnę kilka słów podczas zajęć jak dana pozycja wpływa na układ hormonalny. Czasami nic o tym nie mówię. Pomimo to, na wszystkich zajęciach jest to uwzględniony element.

Bazuję na najnowszych doniesieniach naukowych odnośnie pracy z ciałem i o układzie nerwowym. Cel zajęć jest zawsze by zakończyć czując się zrelaksowana, zadbana i bezpiecznie.

To co wyróżnia te zajęcia jest to, że są dostępne dla różnych rodzajów ciał w różnej formie i wieku — od młodych lat przez ciąże, kontuzje, inne ograniczenia po wiek dojrzały.

Jeśli jesteś z Białegostoku zapraszam Cię na zajęcia jogi.

Grafik zajęć z jogi